Foto med utsikt och Region Jämtland Härjedalens logotyp
Folkhälsa, sjukvård och tandvård
Politik och insyn
Jobb och utbildning
Kultur
Forskning och utveckling
Om oss
Innehåll

Kontakt Folkhälsocentrum

Besöksadress: Törnstensgränd 9, Östersund
Allmän mailadress: folkhalsocentrum@regionjh.se

Lars Eriksson chef
063-15 39 34
lars.eriksson@regionjh.se

Anna Nilsson (vik för Marie Eriksson)
Sjukgymnast, Samordnare för fysisk aktivitet och FaR
063-147573
anna.v.nilsson@regionjh.se

Karin Wåhlén Götzmann
Specialistsjuksköterska, Samordnare sex och samlevnad
063-147617, 070-2789460
karin.wahlen.gotzmann@regionjh.se

Ewa Jonsson
Specialistsjuksköterska, Samordnare i tobaksprevention
063-142459, 070-590 05 07
ewa.jonsson@regionjh.se

Hanna Viklund
Folkhälsosamordnare
hanna.wiklund@regionjh.se

Elin Khokhar
DL-läkare, MI-lärare
elin.khokhar@regionjh.se

Berit Andersson (vik för Elisabeth Strömblad)
Dietist, främjar goda matvanor070-2833609
berit.andersson@regionjh.se 

Eva Söderberg
Folkhälsosamordnare
063-14 24 35
mailto:eva.soderberg@regionjh.se

Anna Swanson Danielsson 
Kommunikatör
Processledare HFS Hälsofrämjande hälso- sjukvård
063-14 75 64
anna.swanson@regionjh.se

Maria Lindgren
Projektledare i kunskapsnätverket hiv/STI Norr
070-158
maria.lindgren@regionjh.se

Elisabeth Strömblad (föräldraledig)
Dietist, främjar goda kostvanor
063-14 24 41, 070-279 17 75
elisabeth.stromblad@regionjh.se


Sidansvarig:Anna Swanson Danielsson, tel: +4663147564, e-post: anna.swanson@regionjh.se.

Hittar du fel eller har synpunkter på innehållet, meddela

Senast uppdaterad 2016-12-09.

Gå direkt till...

E-tjänsterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Vägvisarenöppnas i nytt fönster
ISO 14001 -  EMAS
1177 Vårdguiden
Logga in på 1177 Vårdguiden
Våra E-tjänster
LEVNADSVANOR - Testa dina här!
Ladda ner HPV-appen
Upptäck stroke i tid. Gör AKUT-testet på strokekampanjen.se nu!
Din nya ungdomsmottagning - umo.se
Mobilisering mot droger

Region Jämtland Härjedalen

Box 654

831 27 Östersund

Tel: 063-15 30 00

jllwwwext · 4.2 · 11/12 03:12